Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak hrát ve skupině (Party)

party

Tento popis předpokládá dosáhnutí druhého povolání (40lvl).
Každá dobrá skupina by se měla skládat z mixu těchto povolání:


Léčitelé (Healeři):
Perfektní skupina bude mít Shillen Elder a Bishopa. Skupinový léčitel ví, kdy léčit, neplýtvat zbytečně manou, když léčení není potřeba a také udržovat všechny při životě, což je nejdůležitější.
Bishop (Cardinal) - Human
(Elven) Elder (Eva’s Saint) - Elf
Shillien Elder (Shillien Saint) - Darkelf


Buffeři:
V perfektní skupině bude Prophet, který má různé buffy pro každou třídu (ačkoliv nemá Empower) Dobrý Prophet přesně ví, který buff na koho použít a neplýtvá zbytečně svou drahocennou manou, obzvláště když je členem velké skupiny. Když nemůžete sehnat Propheta, využijte služebe Warcryera nebo Overlorda, kteří umí skupinové buffy (Warcryer pro partu, Overlord pro clany a aliance).
Prophet (Hierophant) - Human
Overlord (Dominator) - Orc
Warcryer (Doomcryer) - Orc


Podpůrní bojovníci:
Do perfektní skupiny patří Swordsinger a Bladedancer. Tyto skupiny mohou být nahrazeny normálními bojovníky, ale ztratí to skupinovou efektivitu. Dobří „zpěváci“ a „tanečníci“ by měli přesně vědět, který podpůrný skill se hodí použít, kvůli jejich omezené maně a ten by měli používat po celou dobu. (Pro každé povolání je vhodný jiný buff)
Swordsinger (Sword Muse) - Elf
Bladedancer (Spectral Dancer) - Darkelf


Nukeři:
Perfektní skupina má Spellsingera. Nuker není nezbytný ale hraní špatně za tento charakter může vést spíš k oslabení družiny,než k posílení. Hrán dobře, nuker ovládá davové družiny. Využij kouzlo s největším poškozením, které mana povoluje, nebo využij manu pro užitečné buffy/debuffy a kontrolu davu. Nuker může pomoci družině k získání většího počtu zkušeností užitím “overhit“ skillu k dodělání slabších protivníků.
Sorcerer (Archmage) - Human
Necromancer (Soultaker) - Human
Spellsinger (Mystic Muse) - Elf
Spellhowler (Storm Screamer) - Darkelf


Damage dealeři:
Perfektní skupina bude mít různorodé útočníky. Správné namíchání je jediný způsob, jak se dostat ze situace, kdy jeden útočník nebude zraňovat, kvůli resistencím protivníka. Mix není důležitý, důležitá věc je nesměřovat všechny útočníky pouze jedním směrem. Pokud působíš melee zranění, které zde nebylo zmíněno (třída), spadáš do této kategorie.
Treasure Hunter (Adventurer) - Human
Plainswalker (Wind Rider) - Elf
Abyss Walker (Ghost Hunter) - Darkelf
Tyrant (Grand Khavatari) - Orc


Pozn.:
Do této skupiny by se dali zaředit i tyto třídy (ale Damage Dealers bych je nenazvala)
útoční bojovníci:

Gladiator (Duelist) - Human
Destroyer (Titan) - Orc
Warlord (Dreadnought) - Human
Warsmith (Maestro) - Dwarf
Bounty Hunter (Fortune Seeker) - Dwarf - ten je tady extra
lučištníci:
Hawkeye (Sagittarius) - Human
Silver Ranger (Moonlight Sentinel) - Elf
Phantom Ranger (Ghost Sentinel) - Darkelf
summoneři:
Warlock (Arcana Lord) - Human
Elemental Summoner (Elemental Master) - Elf
Phantom Summoner (Spectral Master) - Darkelf


Tank:
Perfektní skupina bude mít Dark Avangera. Další tank může být buď Shillen Knight nebo Templar Knight. Další třídy mají také tanky, ale s nimi velice klesne efektivita kvůli nedostatku nenávistných skillů nebo štítů, které závisí na léčitelově MP.
Paladin (Phoenix Knight) - Human
Dark Avenger (Hell Knight) - Human
Temple Knight (Eva’s Templar) - Elf
Shillien Knight (Shillien Templar) - Darkelf


Spoiler (Lupič):
Skupina, která chce být bohatá, bude mít Bounty Huntera. Bounty Hunter může získat extra věci a materiály z příšer s velkou pravděpodobností na běžný drop. Čím větší level příšera má tím dražší a lepší předměty můžeš získat. Jako důkaz budete mít adeny navíc, které by každý hráč mohl získat prodáním těchto věcí a materiálů.
Bounty Hunter (Fortune Seeker) - Dwarf

party


Tempo:
Volte slabší příšery (moby) v počtu, který může družina zároveň zvládat. Vyber místo s dobrým respawnem. Jako skupina by jste neměli nikdy odpočívat. Pokud najdeš skupinu které dochází mana je tam buď více slabších hráčů, se kterými skupina nemůže zacházet, nebo jsou příliš těžcí na skupinu, tak či tak, měl bys změnit lokaci.


Špatní hráči:
Vždy se najdou hráči, kteří nevědí, jak hrát jejich postavy ve skupinovém prostředí, je to na tobě, jestli jim řekneš o chybách, které dělají, pokračování ve špatném hraní může vést ke skupinové ztrátě many, kvůli špatnému herním stylu nebo taktice. Nahraď je, nebo se jich zeptej, jestli nechtějí odejít, protože bývají spíš překážka než pomoc, pokud způsobují skupinovou ztrátu many.